Dyrektor + język niemiecki – Ewa Kazubek   

Dzień dobry,
chciałabym serdecznie przywitać każdą osobę, która odwiedzi stronę internetową Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Józefosławiu.
Nazywam się Ewa Kazubek i pełnię funkcję dyrektorki liceum. Z wykształcenia jestem germanistką. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a studia podyplomowe z zarządzania oświatą w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie.
Moją pierwszą pracą po studiach było biuro patentów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego.
Robiłam tłumaczenia i miałam kontakt z ciekawymi ludźmi oraz pomysłami.
Jestem osobą, która lubi poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Moim mottem jest powiedzenie, że: „w życiu należy zużywać się, a nie rdzewieć.”
Zaczęłam prowadzić kursy językowe, a następnie podjęłam pracę w znanym warszawskim liceum im. Tadeusza Czackiego. Potem były również inne licea państwowe, społeczne i prywatne.
Doskonale wiem, że to nie ładne budynki, ale ludzie i ich osobowości tworzą klimat dobrego miejsca pracy. Miałam duże szczęście, że trafiłam na lekcje niemieckiego do mojego wspaniałego profesora pana Eryka Guhla, który pokazał mi, że długie wyrazy niemieckie da się w prosty sposób odczytać idąc powoli małymi krokami.
Życzyłabym wszystkim moim uczniom, aby spotykali na swojej drodze edukacji nauczycieli przewodników, którzy prowadzą do sukcesu i wspierają tak, żeby wydobyć potencjał tkwiący w młodych ludziach ciekawych świata.
Zapraszam do Naszej szkoły i zapoznania się z jej kadrą.
Ewa Kazubek

Język polski – Krystyna Halladin

Zapraszam do Naszego liceum, w którym będę uczyła języka polskiego. Ukończyłam  Filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego oraz uprawnienia egzaminatora maturalnego języka polskiego.  Od wielu lat pracuję z młodzieżą szkół średnich. Mam również doświadczenie w pracy w liceum integracyjnym.  Przez kilkanaście lat prowadziłam kursy przygotowujące do egzaminów z mojego przedmiotu. Zapewne część z Was spotka się ze mną na zajęciach lekcyjnych i wówczas porozmawiamy o poezji, prozie, podyskutujemy o bohaterach literackich, będziemy poruszać różne zagadnienia, które zapewne Was zainspirują do działania. Zapraszam więc na moje lekcje. Lubię swoją pracę i dlatego wciąż uczę. Każdy nawet mały sukces ucznia staje się moim sukcesem.

Moja praca zawodowa to nie tylko szkoła. W międzyczasie przez kilkanaście lat współpracowałam z biurem turystycznym i dzięki temu zdobyłam szereg doświadczeń. Często podróżowałam z młodzieżą różnych typów szkół.

Lubię również dobrą książkę, teatr, uwielbiam podróżować i fotografować architekturę, wspaniałe krajobrazy. W wolnej chwili dla relaksu jeżdżę na rowerze i pielęgnuję ogródek kwiatowy.

Język polski – Agnieszka Hresiukiewicz

 

Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, doświadczoną polonistką, nauczycielem dyplomowanym. Moja praca jest moją pasją. Staram się, aby uczniowie byli równorzędnymi partnerami do rozmów na temat literatury, filmu, teatru czy malarstwa. Zabieram uczniów na lekcje do kina czy muzeum. Zachęcam do wyrażania własnego zdania, cenię niestereotypowe myślenie i własną interpretację dzieł sztuki. Wymagam i solidnie przygotowuję do egzaminów i konkursów.

Chciałabym, aby moje lekcje były twórczym wysiłkiem i przyjemnością jednocześnie. Pracuję metodą projektu, lubię burzę mózgów i pracę w grupach. Systematycznie wykorzystuję dramę i film do ilustrowania ludzkich zachowań, problemów czy emocji. Jestem zaangażowana w projekt filmowy Filmoteka szkolna. Chętnie poprowadzę koło filmowe i literackie.

Szukam młodych otwartych na sztukę ludzi, wzajemnie możemy się od siebie uczyć. Wciąż poszukuję nowych zawodowych wyzwań. Czuję się doceniona przez rodziców i młodzież. To moi uczniowie kilkukrotnie nagrodzili mnie tytułem Nauczyciela z Klasą. Oni zdobywali też laury w różnych konkursach, zdawali świetnie egzaminy i dostawali się do wymarzonych szkół. Ich sukcesy wciąż każą mi się rozwijać i wykorzystywać nowoczesne technologie.

Liczę na miłą i twórczą współpracę w nowej szkole.

Serdecznie pozdrawiam.

Agnieszka Hresiukiewicz

MatematykaGrzegorz Golasa
Od 30 lat przekazuję uczniom wiedzę Królowej Nauk – matematyki.
Robię to z pasją i zaangażowaniem.
Uczę zarówno dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Jestem egzaminatorem egzaminów gimnazjalnych z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Jestem również egzaminatorem egzaminów maturalnych.

Chemia + matematyka – Mariusz Koc
Ukończyłem studia chemiczne na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością chemia analityczna wraz z przygotowaniem pedagogicznym oraz studia podyplomowe z inżynierii gazownictwa oraz matematyki. Z analityką chemiczną jestem związany od wielu lat. Odbyłem wiele staży krajowych i zagranicznych. W firmie L’Oreal Polska byłem odpowiedzialny za kontrolę jakości surowców używanych do produkcji kosmetyków, w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego przeprowadzałem kontrolę jakości produktów spożywczych a w Instytucie Farmaceutycznym kontrolę jakości leków. Na uniwersytecie w Umea w Szwecji byłem częścią grupy badającej poziom hormonów w tkankach raka prostaty a w Paryżu razem z pracownikami firmy Gaz de France opracowywałem metody badania emisji gazu ziemnego. Obecnie pracuję w laboratorium kryminalistycznym badającym substancje psychoaktywne. Od lat dzielę się swoją wiedzą teoretyczną jak i praktyczną ale przede wszystkim swoją pasją do chemii z uczniami na każdym poziomie edukacyjnym zaczynając od przedszkolaków na studentach kończąc.

BiologiaAgnieszka Czopowicz
Doktor nauk przyrodniczych wykształcony na SGGW.
Uczę biologii oraz przyrody i bardzo lubię złożoność obu tych przedmiotów.
Dzięki byciu nauczycielem mogę razem z młodzieżą na nowo odkrywać otaczający mnie świat. Zarówno ten skomplikowany, jakim jest drzewo jak i ten prostszy, jakim są jego pojedyncze tkanki.
W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze i czytać książki. Zarówno te o drzewach jak i o reszcie świata.

GeografiaMaciej Lechowicz
Absolwent Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego i tam też uzyskał tytuł doktora nauk o Ziemi. Cała dotychczasowa kariera zawodowa związana była z oświatą i nauczaniem geografii. Jest współautorem podręczników i poradników metodycznych do nauczania geografii w szkole podstawowej (WSiP) i gimnazjum (cykl Bliżej Geografii WSiP). Do zeszłego roku był jurorem Olimpiady Geograficznej, m.in. recenzując i oceniając prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie jako opiekun takich prac zrezygnował z uczestnictwa w pracach komitetu Olimpiady Geograficznej.
Nieustannie zauroczoną Polską, nieznaną i zaskakującą, niestety często znikającą pod wpływem zmieniającego się świata.
Interesuje się historią, starymi filmami, grami strategicznymi.
Najważniejszy jest dla niego dobry humor i wzajemny szacunek.

Historia – Marek Sokołowski
Jestem absolwentem UW, specjalizuję się w historii najnowszej uczeń (prof. Pawła Wieczorkiewicza). Przez wiele lat pracowałem z młodzieżą pochodzenia polskiego z Rosji oraz dawnych republik ZSRS (Kazachstanu,  Uzbekistanu,  Azerbejdżanu,  Gruzji, Mołdawii,  Białorusi,  Ukrainy,  Litwy) jako nauczyciel i wychowawca.Organizowałem wymianę szkolną uczniów z Polski i Ukrainy, oraz wycieczki młodzieży na Kresy II RP.Uczestniczyłem w programie Erasmus w których brały udział polskie szkoły z Warszawy , Wilna i Budapesztu.Aktualnie wyjeżdżam do Gruzji gdzie będę prowadził warsztaty edukacyjne dla mieszkających tam Polaków.  Poza tym od wielu  lat działam w branży  artystycznej,  organizując wystawy i warsztaty w Polsce, jak również biorę udział w tego typu inicjatywach za granicą (Malezja, Indonezja, Tajlandia, Turcja, Korea, Chiny)

Język angielskiEwa Lasota
Uważam, że nauka języka przynosi rezultaty jeśli łączymy ją z przyjemnością, stąd moje liczne działania mające na celu zachęcić uczniów do poznawania języka i posługiwania się nim na co dzień. Organizuję wyjazdy zagraniczne, warsztaty językowe, prowadzę koło języka angielskiego ( w razie potrzeby zajęcia wyrównawcze), prowadzę kółko teatralne, w którym wystawiamy sztuki w języku angielskim, przygotowuję uczniów do konkursów zewnętrznych oraz organizuję konkursy wewnętrzne. W swojej pracy korzystam z narzędzi multimedialnych , a także tradycyjnych środków dydaktycznych. Przygotowuję uczniów do matury oraz egzaminów zewnętrznych

Język angielski – Adrian Stefański

Mój świat, to język angielski. Towarzyszy mi on od najmłodszych lat, kiedy oglądałem zagraniczne stacje telewizyjne u babci. Przez wszystkie lata szkoły najbardziej intrygowały mnie słówka i ich poprawna wymowa, jak najbliższa londyńskiemu akcentowi. Kiedy w końcu wyruszyłem na studia do malowniczego Olsztyna, znalazłem się w gronie wspaniałych ludzi, z prof. Ewą Kujawską-Lis na czele, którzy zainspirowali mnie do nieustannego dążenia do ideału jako nauczyciel. Ponadto, po pierwszej wizycie w Londynie, utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to miejsce jest jak magnes, który zawsze będzie mnie przyciągał.

Nauczam od momentu, kiedy obroniłem swoją pracę magisterską. Miałem okazję pracować zarówno z najmłodszymi, jak i z dorosłymi. Z początkującymi i zaawansowanymi. Jestem dumny z każdego mojego ucznia, który odniósł sukces, nawet najmniejszy.

W wędrówkę po języku angielskim i po Londynie zabiorę każdą osobę, która będzie gotowa niczym tolkienowski Bilbo Baggins dołączyć do mojej drużyny i od samego początku wspinać się na wyżyny swoich możliwości. Dziś cały świat mówi po angielsku. Umiejętność mówienia jest kluczem do sukcesu. Zdobądźmy go razem.

Edukacja dla bezpieczeństwaMarcin Pasowski
Serdecznie witam,
jeśli czytasz tę informację, to mogę przypuszczać, że jesteś zainteresowany nauką w liceum i możliwe, iż będziesz moim przyszłym uczniem.
Może Cię rozczaruję, ale nie napisałem skąd pochodzę i jakie skończyłem studia oraz jakie mam doświadczenia w pracy nauczyciela.
Zapewniam Cię jednak, że na moich lekcjach szybko zauważysz, że nie jestem zwykłym nauczycielem.
Poznasz mnie i przekonasz się, że jestem człowiekiem, który od młodych lat brał pełną odpowiedzialność za swoje życiowe decyzje. Doprowadziły mnie one do pracy w policji, gdzie pracuję już 15 lat.
Będę uczył Cię edukacji dla bezpieczeństwa. Na moich lekcjach zawsze poświęcę Ci czas, wysłucham i pochylę się nad Twoim problemem.
Dowiesz się, jak bezpiecznie żyć i być szczęśliwym człowiekiem, tak jak ja.
Do zobaczenia!

Kinga Facon
” Pani od zajęć artystycznych”. Urodziła się w poprzednim tysiącleciu, prawdopodobnie w czasach renesansu, albo jakieś pięćset lat później… Z wykształcenia i zamiłowania: lekarz medycyny, terapeuta techniki Bowena, alpakoterapeuta, bibliotekarka, pisara, doradca życia rodzinnego, nauczycielka plastyki, techniki i zajęć artystycznych.

Wychowanie Fizyczne –  Łukasz Mozer.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na kierunku Wychowanie Fizyczne. Od najmłodszych lat moje życie było związane ze sportem, który ukształtował moją osobę i charakter. Poza wychowaniem fizycznym mogę pochwalić się uprawnieniami instruktora sportu w:

Karate Kyokushin

Jestem instruktorem w klubie UKS BUSHI TEAM, który na terenie Piaseczna i okolic funkcjonuje od 2002 roku. Obecnie posiadam w tej dyscyplinie stopień mistrzowski 2 DAN. Moi wychowankowie zdobywają osiągnięcia na zawodach rangi ogólnopolskiej, Mistrzostw Wojewódzkich, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Pływanie

Specjalizację ukończyłem u mgr Waldemara Madeja, trenera Integracyjnego Klubu Sportowego, oraz kadry Polski Paraolimpijczyków, wraz z którymi miałem możliwość treningu. Dzięki temu na własne oczy dostrzegłem, że w życiu nie ma barier.

Windsurfing

Od 13 roku życia okres wakacji spędzam aktywnie na wybrzeżu, żeglując na desce po morzu, czy też jeziorach. Bezpośredni kontakt z naturą jak i możliwość zmagania się z siłami przyrody, ciągle uczy mnie pokory, jak i sprawia wiele przyjemności z jej poskromienia.

Posiadam również uprawnienia do prowadzenia Gimnastyki korekcyjnej

Cały czas rozwijam się i stawiam sobie kolejne wyzwania. Do ostatnich wyzwań, z których jestem dumny, jest dwukrotne ukończenie Garmin Triathlon Iron Man. Jakie będzie następne, czas pokaże.

W swojej pracy z dziećmi kieruję się zasadą, że nie każdy musi zdobyć złoto olimpijskie, natomiast każdy może osiągnąć mistrzostwo.

Do zobaczenia na zajęciach w naszej szkole.

Sportowo wspiera nas – Paweł Szcześniak –  Karate Combat.

 

Karate Combat to nie jest sport walki , to raczej sztuka walki ukierunkowana na samoobronę.

Samoobrona to nie tylko umiejętność skutecznej „walki ulicznej” i samoobrony, to także nauka zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Najlepsza samoobrona to zminimalizowanie lub uniknięcie zagrożenia.

Jeśli już dojdzie do kryzysowej sytuacji i zagrożenia życia lub zdrowia naszego lub bliskich wokół nas, to trzeba wiedzieć jak zachować się np. : na ulicy, w lesie, na plaży czy w ciasnych pomieszczeniach, pubach czy dyskotekach. To sposób myślenia i poruszania się w walce z jednym lub kilkoma przeciwnikami.

W zaawansowanych grupach dodajemy posługiwanie się niedużymi, legalnymi i ogólnodostępnymi narzędziami do samoobrony i uczymy jak się przed nimi bronić.

Jestem wychowankiem 7-krotnego mistrza świata w karate Shihana Macieja Grubskiego twórcy systemu Karate Combat.

By być Senseiem Karate Combat musiałem w wieku…dojrzałym… stać się znowu studentem CKU i zaliczyć kilkanaście 2-3 dniowych szkoleń teoretycznych i praktycznych, zdawać egzaminy teoretyczne i praktyczne. Cały czas na bieżąco doszkalam się uczestnicząc 4-5 razy do roku w seminariach szkoleniowych i mając obowiązek organizowania ich także na terenie Józefosławia, gdzie istnieje sekcja Karate Combat Józefosław.

Posiadam 3 DAN Karate Combat i 1 DAN Karate Shotokan.

Posiadam państwowe uprawnienia instruktora: sportu, samoobrony, karate, sportów walki.

Z Państwa dziećmi poprowadzę zajęcia praktycznej samoobrony.

Mając doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, na treningach trzymam dyscyplinę ze względów na szeroko pojęte BHP, a inicjując prawdziwe zagrożenia, postaram się by to była dla nich także przygoda!