Małgorzata Kowalczyk

„Wybór zawodu oznacza, w gruncie rzeczy, wybór środków prowadzących do realizacji samego siebie.”

– Donald Super

Wszyscy znamy ludzi niezadowolonych ze swojej pracy, ludzi, którzy nie znoszą swojej profesji, robią to,        do czego nie mają zdolności i czego po prostu nie lubią. Czy można temu zaradzić? Jak dobrze wybrać przyszłość? Jak pomóc młodemu człowiekowi by podjął decyzję w zgodzie ze sobą, ale bez oderwania od społecznych realiów? Te pytania towarzyszą mi w wieloletniej pracy szkolnego pedagoga i doradcy zawodowego.

Nasz zawód to my, nasze zainteresowania, umiejętności, wartości, cechy charakteru itd. Zawód jest źródłem tożsamości człowieka, pozwala odpowiedzieć na pytanie „Kim jestem?” Na zajęciach z doradztwa chcę pokazać uczniom, jak barwny jest świat zawodów, jak wiele jest w nim możliwości. Do zobaczenia na zajęciach grupowych i indywidualnych.