Agnieszka Parecka

Ukończyłam polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Już jako studentka zaczęłam realizować swoje marzenie o pracy w szkole. Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie nauczania języka polskiego. Jestem nauczycielem dyplomowanym.

W praktyce szkolnej indywidualizuję podejście do uczniów. Dbam, aby każdy z nich wierzył w swoje możliwości i miał wysoki poziom motywacji, który pozwoli mu pogłębiać wiedzę oraz rozwijać pasje.

Moja aktywność zawodowa to nie tylko nauczanie języka polskiego. Przez wiele lat byłam trenerem Odysei Umysły – programu rozwoju kreatywności. Zdobyte doświadczenie i cenne rozwiązania staram się wykorzystywać na lekcjach przedmiotowych, aby doskonalić umiejętność kreatywnego i twórczego myślenia oraz pracy zespołowej. Jestem przekonana, że wiedza i praktyczny użytek z własnej wyobraźni ułatwi moim uczniom funkcjonowanie w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Relaksuję się przy dobrej książce. Lubię wyjścia do teatru, spacery z psem, przejażdżki rowerowe po lesie.