Mariusz Koc

Ukończyłem studia chemiczne na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalnością chemia analityczna wraz        z przygotowaniem pedagogicznym oraz studia podyplomowe z inżynierii gazownictwa oraz matematyki.          Z analityką chemiczną jestem związany od wielu lat. Odbyłem wiele staży krajowych i zagranicznych. W firmie L’Oreal Polska byłem odpowiedzialny za kontrolę jakości surowców używanych do produkcji kosmetyków,      w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego przeprowadzałem kontrolę jakości produktów spożywczych a w Instytucie Farmaceutycznym kontrolę jakości leków. Na uniwersytecie w Umea w Szwecji byłem częścią grupy badającej poziom hormonów w tkankach raka prostaty a w Paryżu razem z pracownikami firmy Gaz de France opracowywałem metody badania emisji gazu ziemnego. Obecnie pracuję w laboratorium kryminalistycznym badającym substancje psychoaktywne. Od lat dzielę się swoją wiedzą teoretyczną jak          i praktyczną ale przede wszystkim swoją pasją do chemii z uczniami na każdym poziomie edukacyjnym zaczynając od przedszkolaków na studentach kończąc.