Aktualności

Bądź na bieżąco z nowinkami
w naszej szkole

Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo,
w imieniu Dyrekcji NLO ogromnie dziękujemy wszystkim osobom: Rodzicom, Uczniom, Wolontariuszom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom Naszej Szkoły oraz Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy w grudniu wsparli w jakikolwiek sposób Szlachetną Paczkę.

Z uzbieranych od Państwa darów finansowych lub rzeczowych dnia 17 grudnia do Rodziny dotarły:
– pralka i suszarka o łącznej wartości blisko 5 tysięcy zł.,
– bon rehabilitacyjny o łącznej wartości 3 tysiące zł.,
– karty podarunkowe na sumę ponad tysiąc złotych,
– 20 dużych kartonów darów rzeczowych zawierających: art. spożywcze, kosmetyki, chemię, art. pielęgnacyjne (w tym pieluchy) oraz książki i odzież.

Jako Społeczność Szkoły jesteśmy dumni i zaszczyceni, że mogliśmy wraz z Państwem i Uczniami wziąć udział w tym pięknym, bezinteresownym przedsięwzięciu.

Poniżej zamieszczam wzruszającą informację zwrotną – relację, jaką otrzymaliśmy od Wolontariusza – Opiekuna Rodziny z przekazania darów Rodzinie.

Monika Gemza
Joanna Anielska

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni!
Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami.

Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat.

Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat!

Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre.

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia Rodziny (Pani Kaja z rodziną) oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:
Pani Kaja była zaskoczona i wzruszona otrzymaniem takiej ilości wsparcia. Można było dostrzec w jej oczach olbrzymią wdzięczność. Łzy leciały strumieniem po jej policzkach, patrząc na paczki wypełnione potrzebnymi im przedmiotami, ale również zaangażowaniem i serdecznością. Pan Stefan był niesamowicie przejęty. Jego oczy się zaszkliły – próbował nie płakać. Świadomość otrzymania bonu na rehabilitację, który sam w sobie jest drogi, jak i również pozostałych, najpotrzebniejszych im przedmiotów, sprawiła, że małżonkowie objęli się nawzajem ze szczęścia. Dzieciom – Michałowi, Maciejowi i Wiktorii – również towarzyszyło pełno emocji. Chłopcy byli zdziwieni otrzymaniem pralki i suszarki, ponieważ były to przedmioty, których nie oczekiwali, zdając sobie sprawę z kosztu deklarowanych potrzeb. Przyłączyli się jednak szybko do uśmiechu mamy, który mimo łez wystąpił na jej twarzy i wraz z tatą pomogli we wnoszeniu paczek. Wiktoria natomiast wtuliła się w rodziców z wielkim uśmiechem na ustach. Wszyscy członkowie Rodziny zrozumieli, że szlachetna paczka przyniosła im nie tylko przedmioty materialne, ale także nadzieję i wsparcie emocjonalne. Paczka od Darczyńców dała im poczucie, że nie są sami w walce o lepsze jutro.

Słowo od Rodziny
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za tak piękny gest, jakim było przygotowanie przez Państwa naszej Szlachetnej Paczki. Nie spodziewaliśmy się tak hojnych darów, zważając na ilość i koszt deklarowanych potrzeb. Jesteśmy przekonani, że anioły żyją pośród nas. Dużo jeszcze przed nami, ale dzięki otrzymanej pomocy mamy nadzieję na lepsze jutro i znacznie więcej siły do walki z trudnościami. Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Słowo od Wolontariusza
Drodzy Darczyńcy,

Współpracę zapamiętam jako przynoszącą radość i przyjemność. Jestem wdzięczna za starannie przygotowane paczki i włożone w nie serce. Bardzo dziękuje całej szkole za zaangażowanie w pomoc Rodzinie, której jestem głównym wolontariuszem.
Wszystkiego Dobrego!

Jeszcze raz dziękujemy.

Wszystkiego dobrego!
Zespół Szlachetnej Paczki

Nasz szkolny wolontariat bierze udział w projekcie „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy rodzinę Pani Kai, historia rodziny i jej potrzeby ( kliknij tu )

Bardzo prosimy lokalne społeczeństwo o pomoc. Niech nasze serca w tym czasie biją ze zdwojoną siłą .
Liczymy na Was !
Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem NLO w godzinach 8.00 – 16.00, lub pod numerem tel. 501 111 202
Prosimy o śledzenie naszego profilu FB

BAT-MED