Aktualności

Bądź na bieżąco z nowinkami
w naszej szkole

Dialogi senackie 26 października 2023

W czwartek, 26 października 2023 roku, w Senacie RP odbyło się spotkanie w ramach Dialogów senackich (tzw. Gadka Senacka). Tematem naszego panelu były relacje międzyludzkie panujące w szkole – Nie ważne racje, tylko relacje. Nie ma edukacji bez zdrowej komunikacji.
W wydarzeniu wziął udział Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, a także Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senatorowie Ewa Matecka i Krzysztof Kwiatkowski, posłanka Dorota Łoboda, uczniowie szkół średnich i nauczyciele. Wśród panelistów znaleźli się: Olimpia Barańska-Małuszek (sędzia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim, prezeska Oddziału Gorzowskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, członkini Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME, propagatorka mediacji i edukacji prawnej), dr Katarzyna Kasia (filozofka, wykładowczyni akademicka, dziennikarka), prof. Maciej Jakubowski (ekonomista, socjolog, prezes zarządu Evidence Institute, promującego najlepsze praktyki edukacyjne) oraz Tomasz Karolak (aktor teatralny i filmowy, muzyk, reżyser).
W czasie dyskusji wielokrotnie podkreślano, że istotą edukacji jest relacja, zwłaszcza pomiędzy uczniem a nauczycielem, a od jej jakości zależy także jakość edukacji. Debata stanowiła dla naszych uczniów znakomitą okazję do wymieniania się spostrzeżeniami z innymi na temat relacji panujących w szkole, ale także do dzielenia się pomysłami na to, jak niwelować mankamenty systemu.

  • zdjęcia ze strony Senatu RP
BAT-MED