Aktualności

Bądź na bieżąco z nowinkami
w naszej szkole

23.03.2022 Dniem Teatru w Naszym Liceum

23.03.2022 ogłosiliśmy Dniem Teatru w Naszym Liceum.

To był wyjątkowy czas. 127 uczniów pod opieką wychowawców pojechało do Teatru Och na sztukę Stowarzyszenie umarłych poetów.
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

BAT-MED