Marek Sokołowski

Jestem absolwentem UW, specjalizuję się w historii najnowszej uczeń (prof. Pawła Wieczorkiewicza). Przez wiele lat pracowałem z młodzieżą pochodzenia polskiego z Rosji oraz dawnych republik ZSRS (Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Białorusi, Ukrainy, Litwy) jako nauczyciel                                      i wychowawca.Organizowałem wymianę szkolną uczniów z Polski i Ukrainy, oraz wycieczki młodzieży na Kresy II RP.Uczestniczyłem w programie Erasmus w których brały udział polskie szkoły z Warszawy , Wilna      i Budapesztu.Aktualnie wyjeżdżam do Gruzji gdzie będę prowadził warsztaty edukacyjne dla mieszkających tam Polaków. Poza tym od wielu lat działam w branży artystycznej, organizując wystawy i warsztaty w Polsce, jak również biorę udział w tego typu inicjatywach za granicą (Malezja, Indonezja, Tajlandia, Turcja, Korea, Chiny)