Konkurs na Kartkę Świąteczną rozstrzygnięty !

Konkurs na Kartkę Świąteczną rozstrzygnięty! Nagrodziliśmy 5 kartek świątecznych:

Amelia Urban, klasa II GA,

Alicja Łepkowska, klasa II GB

Zuzanna Ślęzak, klasa II PA

Marlena Jagosz, klasa II PB

Paulina Kostrzycka, klasa I A

Dzień dobry,

Chciałabym, objaśnić dlaczego w moim projekcie ważne są szczegóły. To one, choć nie widoczne na pierwszy rzut oka, decydują o charakterze rysunku. Gdy po raz pierwszy spojrzymy na kartkę zobaczymy wigilijny kąt wraz z cudownymi życzeniami t.j „spokojnych świąt”, a czego człowiek może chcieć więcej po katastrofalnym roku 2020? I tu diabeł tkwi w szczegółach, w mojej pracy ujelam 10 symboli, ktory opisuja aktualny rok, który niepozorny skrywa tyle tragedii (zupełnie jak mój rysunek). U góry prawej strony widzimy obraz abstrakcyjny, lecz co on tak na prawdę przestawia. Przedstawia on kontury map USA I IRANU, które poprzez konflikt utworzyły pogłoski o rzekomej III wojnie światowej, i napędziły strachu nie jednemu. Schodząc niżej możemy dostrzec zegar który wskazuje godzinę 17. Dokładnie o 17 w Bejrucie podczas tragicznego wybuchu zatrzymały się tam wszystkie zegary. Obok zegaru stoi kula, zazwyczaj jest to kula śniezna główna atrakcja dla dzieci. Jesli sie przyjrzymy w kuli ukryte jest godlo Białorusi. Wszyscy doskonale wiemy jaka sytuacja teraz panuje u naszych sasiadow, sa oni tak jakby wyizolowani niczym w szklanej kuli. Niżej pali sie płomień w komiku, ale ten ogien jest w ksztalcie mapy australii co świadczy o wielkich pozarach jakie tam mialy miejsce. Przechodząc dalej skupiajac sie na guzikach kanapy zobaczy, że jeden do zludzenia przypomina Wirusa (koronawirusa)(Srodkowy guzik) tuz obok znajduje sie dywan który swoim ksztaltem przypomina pierscienie igrzysk olimpijskich, ktore poprzez sytuavje na świecie w tym roku nie nyrgwmialy miejsca. Na dywanie widnieje prezent ktorego wstazki ukladaja sie w litery (lewa) B (prawa) L górna (M),czyli BLM-black lives matter, haslo przewodnie strajkow w USA. Następnie u stojaka choinki widnieja male kropelki symbolizuja liczne powodzie m.in w wietnamie. Na choince po prawej stronie wisi bombka, ktora imituje pilke koszykowa, jest to symbol tragicznie zmarlego koszykarza Kobe’a Bryant’a wraz z córką. W koncu dochodizmy do ostatniego symbolu odnośnie katastrof 2020roku. Sa to lampki. W wiednej z nich znajduje sie piorun, ktory jest symbolem aktualnych strajków kobiet w Polsce. Oprócz symboli katasrof zawarlam rowniez symbol nadziei jedyny pokolorwany fragment obrazka żółte zonlike w zielonym wazonie (zielen jest symbolem nadziei). Chcialabym, aby one niosly nam wszytskim otuche, ze mimo tego calego zla, jeszcze moze byc dobrze.

Dziekuje za przeczytanie opisu mojej pracy, mam nadzieje, ze daje on inne spojrzenie na rysunek.

Pozdrawiam.

Amelia Urban.